default_mobilelogo

 

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 23 вересня 1996 року Українському колежу присвоєне ім’я видатного українського педагога Василя Олександровича Сухомлинського. 

Музей його імені було відкрито 28 вересня 1996 року, і за цей час його відвідали понад 224 тисячі осіб, із них: іноземців – 78, науковців-дослідників – 123, директорів шкіл – 321, заступників директорів – 353…


Василь Олександрович Сухомлинський – Герой Соціалістичної Праці, член-кореспондент АПН СРСР, заслужений вчитель України, публіцист, дитячий письменник, український Просвітитель, Добротворець, Гуманіст, Учитель, Людина, іменем якої названо вулиці і навчальні заклади, чий яскравий талант і сьогодні запалює в серцях багатьох учителів жагу творити добро, експериментувати, боротися і перемагати.


У центрі залу музею – барельєф Василя Олександровича, розташований на тлі слів: «Серце віддаю дітям», які є не тільки назвою найпопулярнішої книги, а й девізом усього його життя.


Структуру ціннісних орієнтацій, за В.О. Сухомлинським, складають такі якості особистості, як цілісність, надійність, вірність високим принципам та ідеалам, здатність до вольових зусиль в ім’я перемоги добра, наполегливість у досягненні мети,... Найтоншою сферою процесу формування духовного світу людини В.О. Сухомлинський вважав плекання моральних якостей, пов’язаних із внутрішнім світом особистості школяра, з почуттями, мотивами поведінки.


Берегиня, незмінна господиня музею В.О.Сухомлинського – Валентина Олександрівна Рослякова, разом із Радою музею, трепетно оберігаючи кожен експонат, радіючи кожній новій зустрічі із відвідувачами, координує діяльність лекторської групи, до якої входять 21 учень із різних класів колежу. Вони сприяють вивченню, пропаганді та поширенню педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського. Тематика лекцій: «Життєвий шлях В.О. Сухомлинського», «Мова – духовне обличчя людини», «В.О. Сухомлинський про виховання почуттів», «Сила духу починається з віри в моральні святині», «В.О. Сухомлинський про плекання громадянина», «Соромся порожнечі душі», «10 правил порядної людини», «В.О.Сухомлинський про сходження до духовності», «Подорож у чарівний світ казок» та інші збагачують духовний світ відвідувачів.


Опікується Рада музею і вивченням, дослідженням та поширенням знань про пам’ятки історії та культури, духовні святині, пам’ятки природи та щедру доброчинну діяльність меценатів Києва. Кращі лектори: Е.Папаян, Г. Данік, Н.Аль-Шамалі, С.Курас, К.Кучерявий, В.Четверикова.


У затишку музею відбуваються години спілкування, інтелектуальні ігри, круглі столи, обговорення прочитаних книг, конкурси, читацькі конференції, поетичні свічки, занурення у чарівний світ творів мистецтва, зустрічі з поетами, депутатами, вченими, студентами, ветеранами та батьками.


Духовна оаза Школи Радості - музей – спонукає кожного серцем прихилитися до нічим не зміряного за чистотою і глибиною джерела педагогічної спадщини Василя Сухомлинського.