default_mobilelogo

 

 

МКДД - Міжнародний Клуб Дитячої Дипломатії, урочисте відкриття якого відбулося 31 травня 1997року, дав змогу колежанам спілкуватися за потребою з однолітками та цікавими людьми. 

 

 

Членами клубу було більше 150 старшокласників, 30 вчителів, 25 почесних членів – гостей з Франції, Америки, Угорщини, Іспанії, Китаю. Клуб мав інформаційний, культурологічний та світоглядний напрямки, що сприяв розвитку, саморозвитку, самореалізації та самоактуалізації творчої особистості учня. МКДД мав свій статут і певну структуру на чолі з президентом.

 


Мета Міжнародного Клубу Дитячої Дипломатії:


- сприяти організації цікавого, змістовного дозвілля молоді, всебічному розвитку колежан, підвищенню їх політичної культури;
- організовувати співробітництво освітніх організацій з метою підвищення загального рівня освіти та поширення екологічних знань;
- вивчати демократичні традиції у розвинутих країнах світу;
- розвивати дружні зв’язки.

 


За роки проведено багато конференцій, урочистих зборів, цікавих зустрічей з видатними політиками, письменниками, державними діячами, ветеранами Великої вітчизняної війни, гостями ближнього та далекого зарубіжжя та ін.

 


Дивовижно цікавою була урочиста конференція «Україна – Франція». В конференції брали участь колежани, перші засновники МКДД – Ірина Коляда, випускниця колежу, перший президент клубу МКДД, О.Г.Внуківська (Мишталь), що була автором даного проекту, яка зараз мешкає у Франції і є президентом Асоціації Франко-Української дружби та директором Школи мистецтв у Парижі при культурному центрі посольства України у Франції. Олена Георгіївна Внуковська розповідала про українську діаспору та про життя українців у Франції. Ірина Коляда ознайомила присутніх із діяльністю клубу за час його існування. Анастасія Хайруліна презентувала свою дослідницьку роботу «Шляхами королеви Анни Ярославни».

 

 

У рамках міжнародного співробітництва Україна – Франція на запрошення Франко-Української асоціації члени МКДД передавали досвід культурологічних та освітніх традицій українського народу у м. Фонтене Су Буа. За особистою участю аташе по культурі посольства України у Франції (м.Париж) було організовано зустріч із членами української громади та представлено виступ учасників поїздки, присвячений Великоднім святам. Колежанами було організовано виставку творчих робіт, національних українських костюмів, вироби народних промислів. Протягом перебування у Франції колежани ознайомилася з пам’ятками архітектури та історії Франції: Версаль, Лувр, парк Тюільрі, Тріумфальна арка, Нотр-Дам, Монмартр, Музей Родена, Сакре-Кьор, міст Олександра Ш, Єлісейські поля, мандрівка на пароплаві по Сені, Дісней-Ленд, зустрілися із однолітками французького муніципального колежу, обмінялися думками і враженнями від поїздки по Франції та виступили з концертною програмою.

 


Колежани щиросердно приймали друзів із міста Фонтене Су Буа, разом з гостями відвідали музеї Києва, концерти, театральні вистави, а прогулянки старовинними вулицями нашого міста залишаться в пам’яті надовго. Зустріч завершилася майстер-класом з приготування українських вареників.

 


На гостину до колежу завітали і студенти дев’яти провідних університетів Франції – учасники гуманітарної медичної акції для Чернігівщини та Волині, які вразили високою європейською культурою, організованістю, цілеспрямованістю, відкритістю, щирістю, доброзичливістю.

 

 

Однією із форм спілкування членів МКДД було листування з однолітками з Росії, Білорусі, Великобританії, Франції, Китаю, Італії, Бразилії Іспанії. Завдяки чому колежани навчалися утверджувати демократичні цінності. Сприяти підвищенню рівня загальної культури, навчитися слухати і проявляти толерантність, відновлювати кращі традиції дитячих організацій, об’єднувати дітей, учителів і батьків навколо спільних ідей – такі творчі плани були у юних дипломатів.

 


Щасливий та цікавий світ дитинства колежани створювали собі самі, бо життєвим кредом були слова гімну: «Усім нам треба жити, кохати і любити, і вірить в майбуття!»